GPON Triple-play otel dönüşümleri başladı!

GPON Triple-Play Sistemi Nedir? Oteller için Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Rekabetin oldukça arttığı günümüzde oteller, müşterilerine işlerini daha karlı hale getiren,hızlı güvenli, yönetilebilir internet bağlantısı ve özelleştirilmiş hizmetler sunarak kendilerini rakiplerinden ayırmalı ayrıca yüksek sermaye ve işletme maliyetlerinden kaçınmalıdırlar.Otellerin daha yüksek sermaye harcamaları ve işletme maliyetleri olan, daha fazla enerji tüketen, daha fazla yer kaplayan, güvenlik riski oluşturan bugün ve yakın gelecekte taleplerini karşılayamayacak bakır tabanlı altyapı kullanmaya devam etmesi  beklenemez.

İnternet hızı,HD tv yayınları interaktif hizmetler otel seçiminde misafirler açısından günümüzde en öncelikli tercih sebepleri haline gelmiştir.

İnternet, telefon, TV yayınları ve CCTV vb. sistemler aynı fiber GPON altyapısı üzerinden sunulabildiğinden, tüm telekomünikasyon ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak isteyen oteller için GPON ideal bir seçenektir.

Oteller ve tatil köyleri, konuklarına kaliteli ve yüksek hızlı İnternet, Kablosuz bağlantı ve HD tv yayın akışı sağlamalıdır .

Ayrıca otelin kendi IT sistemleri yüksek kullanılabilirlik ve hızlı ağlar gerektirir.

Otelinizin veya tesisinizin telekom altyapısını basitleştirin.

Karmaşık ve pahalı bakır Ethernet altyapısını unutun ve optik fiber GPON (Gigabit özellikli Pasif Optik Ağ) standardına geçin .

GPON sistemlerin avantajları nelerdir?

GPON ağlarda her oda için ayrı bir ONT bulunduğundan,odalar arası Wİ-Fi çekim kalitesi farkı olmaz.Bunun anlamı her oda için %100 Wi-Fi kapsama alanı demektir.Üstelik yönetilebilir yani oda başına ayrı ayrı download yada upload limitleri tanımlayabileceğiniz bir sistemdir.

Triple-Play özelliği sayesinde SMATV QAM (DVB-C,DVB-T yada Analog tv) yayınlarını yada IP tv yayınlarını ,analog yada IP telefon (dilerseniz her ikisi birlikte) ve Kablosuz ağ bağlatınızı tek bir fiber optik kablo üzerinden iletebilirsiniz.

Triple-Play Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Triple_play_(telecommunications)

OLT ve ONT’ler arasındaki tek bağlantının bant genişliği 2,5 Gbps ve 1,25 Gb / s’dir (Download ve Upload).konuklarınız için HD TV yayın akışı ve multimedya TV için yeterli İnternet bant genişliği sağlar.

Tesis ağınızdaki tüm cihazları kolayca bağlayın: IP Televizyon, IP telefonları üzerinden ses, WIFI Erişim noktaları, Video gözetimi, Bilgisayarlar, yazıcılar,

Yerel networkde 100 Metre mesafe sınırına sahip bakır kablolara  kıyasla 20 Kilometreye kadar maksimum bağlantı uzunluğu , özellikle büyük tatil köyleri için en doğru seçenek olacaktır.

ONT’nize daha fazla erişim noktası ekleyin  teraslar, bahçeler, yüzme havuzu alanları, plaj cepheleri vb.gibi erişilmesi zor alanlarda WIFI kapsamınızı artırın.

Daha az ekipman ve fiber optik kablo ile elektrik faturalarını azaltın.

Daha basit bir tak ve çalıştır ağı ile bakım ve destek maliyetlerini azaltın.

Kablo kirliliği ve elektromanyetik radyasyondan kurtulun.

Bugüne ve geleceğe birlikte yatırım yapın.

Oteller için GPON Dönüşümleri Başladı

Günümüzde malesef birçok otel müşterilerine eski ve yetersiz sistemlerle hizmet vermektedir.Hala kullanılan analog tv yayınları,kat aralarında bir odadan full çeken diğer odalardan çekmeyen yada düşük seviyelerde çeken kablosuz ağ sistemleri gibi aksaklıklar hepimizin malumudur.Analog tv yayınları yakın zamanda sonlanacak ve tüm kanallar HD yayınlara dönecektir.Bu durum otellerde bulunan bu sisitemlerin çöpe gitmesi anlamına gelir.Oteller için yeni sistemlere dönüşüm günümüzde zaruri bir hale geldi.

Gpon sistemler otellerde dönüşümü düşük maliyetlerde sağlamaktadır.

Otellerinizde kullandığınız eski ve yetersiz sistemlerinizi GPON ile yenileyin.

Keşif ve demo için bize ulaşın.