Fiber Optik HDMI Extender (KVM,HDMI Uzatma) ile Tanışın!

HDMI (KVM) Extender

Bir HDMI extender (HDMI uzatıcı) ve USB extender ın birleşimi olan bu ürün; HDMI üzerinden 1080P çözünürlükteki görüntü ve ses sinyalleriyle birlikte,USB yada uzaktan kumanda sinyallerini de 20 km’ye kadar sorunsuzca iletebilir.

 Fiber optik HDMI (KVM) extender

Bu extenderi bilgisayarlar,güvenlik kayıt cihazları,dvd oynatıcı ve uydu alıcı gibi cihazlar ile birlikte kullanabilirsiniz.

USB Kablosuz klavye ve mause desteği

1080P (full HD) çözünürlük desteği ve

Uzaktan kumanda desteği sunar.

Uzun çalışma saatlerine göre tasarlanmış olan bu extender,fiber optik kablo ile dış ortam şartlarından etkilenmeden 20 km gibi neredeyse sınırsız mesafesiyle oldukça kararlı çalışan bir cihazdır.

Şimdi de ürünün negatif sayılabilecek taraflarlarına bir göz atalım

USB desteği olmasına rağmen yanlızca klavye ve mause desteği sunar,tam olarak bir USB uzatma sayılmaz.USB üzerinden çalışan USB bellek yada USB yazıcı gibi cihazlar için desteği yoktur.

Ortalama 100 Milisanye (yani saniyenin onda biri) kadar bir gecikmeye sahiptir.

Bazı yeni nesil uzaktan kumandalar blutooth sinyalleri üzerinden iletişim kurduğu için bu tip kumandalar için desteği yoktur.

Görüntü üzerinde çok az miktarda da olsa bir kayıp vardır.

Bütün bunlar göz önüne alındığında;

NVR yada DVR kayıt cihazlarında HDMI ve USB mause sinyallerinizi kilometrelerce öteye sorunsuzca taşıyabilir kayıt cihazınızı yanındaymış gibi kumanda edebilirsiniz.Fakat USB bellek desteği yoktur.

Bu HDMI extender standart bilgisayar kullanıcıları için sorunsuzdur. Fakat  görüntüde yaşanan gecikme ve küçük oranlardaki kayıplar yüzünden oyun ve grafik kullanıcıları için tavsiye etmiyoruz.Ayrıca Usb desteğinin sadece mause ve klavyeyi kapsadığını ve 1080P üzerinde çözünürlük desteği sunmadığını da hatırlatalım.

Uydu alıcı ve dvd benzeri cihalarınızın görüntülerini diğer odalara sorunsuzca taşıyabilir ve cihazlarınızı uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

 Fiber optik HDMI extenderler,rakipleri olan utp kablo yani cat6 üzerinden sinyal ileten extenderlere göre oldukça sorunsuz ve kararlı çalışırlar.En iyi utp HDMI extender mesafesi ortalama 100 metre civarındadır ki bu mesafe en stabil ortam şartlarında sağlanır.UTP extenderler kullanacağınız tüm ortam şartlarında yada farklı kablo markalarıyla maksimum mesafe sunamayabilirler.Fakat fiber optik extenderler da böyle sorunlar görülmez.

‘’İyi güzel hoş da biz fiber optik kabloyu nereden bulacağız ayrıca sonlandırmasıda ayrı bir sorun’’ diyebilirsiniz.Merak etmeyin HDMI extenderın yanında standart olarak 100 metre uçları sonlandırılmış fiber optik kablo verilecektir ayrıca farklı mesafelerdeki talepleriniz için de kablolar hazırlayabiliriz.Üstelik extender HDMI,USB ve IR kumanda kablolarıyla tamamen tak çalıştır olarak set halindedir.Ekstra hiçbir kabloya ihtiyaç duymayacaksınız.

Bir küçük parantezde fiber optik kablo için açalım.HDMI extender ile beraber sunulan fiber optik kablo standart bir kablo değil çelik teller ile güçlendirilmiş son derece sağlam ve uzun ömürlü bir kablodur.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle…