IP ve Analog Telefonlar GPON ile aynı networkde!

IP telefonda gpon Farkı!

VoIP yada Türkçe ifadesiyle İnternet Üzerinden Ses Protokolü, İnternet bağlantısı üzerinden arama ve video iletişiminde kullanılan teknolojiyi ifade eder. Piyasaya sunulduğundan beri, giderek daha fazla şirket normal telefon hatlarını kullanmaktan bu iletişim yöntemine geçmiştir. Birçok işletmenin VoIP kullanmayı tercih etmesinin birkaç iyi nedeni vardır, şirketiniz hala eski iletişim yöntemlerini kullanıyorsa VoIP hakkında bilgi edinmek ve geçiş yapma zamanının gelip gelmediğine karar vermek isteyebilirsiniz.

Daha uygun maliyetli iletişim maliyetleri

Kullanıcılar gibi VoIP hizmetlerini kullanarak, İnternet’e bağlı oldukları sürece ücretsiz veya önemli ölçüde daha düşük arama ücretleriyle diğer kullanıcılarla iletişim kurar.

Diğer VoIP servisleri, internete bağlı mevcut telefonlarınızı, telefon şirketlerinin dakika başına ücretine kıyasla daha düşük bir fiyatla sınırsız çağrıların keyfini çıkarmak için kullanmanızı sağlar. Bu servis sağlayıcıların çoğu şirketinizin büyüklüğüne, iş gereksinimlerinize ve bütçenize uygun olabilecek farklı paketler sunar.

Daha uygun fiyatlı donanım ve yazılım

VoIP kullanımı hakkında farklı düşünceleriniz varsa, kullanılan donanım ve yazılımın size bir servete mal olacağından endişe duyuyorsanız, korkmayın. VoIP sistemlerinin büyük çoğunluğu çok az kurulum gerektirir veya hiç kurulum gerektirmez ve birçoğu mevcut ekipmanı kullanarak çalışabilir.

VoIP aynı anda birden fazla çağrıyı destekler

Normal bir telefon hattı normalde aynı anda yalnızca bir kişiyle konuşmanıza olanak tanır. VoIP, birçok işletme için önemli bir avantaj olan konferans ve grup çağrıları da dahil olmak üzere çoklu çağrılara izin verir. Bu, çalışanların, yönetimin ve iş ortaklarının birbirleriyle işbirliği yapmasını ve müşterilerle iletişim kurmasını kolaylaştırır.

Müşterilerin müşteri desteği ile bağlantı kurmaları da daha hızlıdır. Sonuç olarak, endişeleri daha hızlı ele alınabilir ve çözülebilir, bu da müşteri deneyimini geliştirir ve onlarla iş ilişkinizi güçlendirir.

VoIP, geleneksel sistemlerden daha fazla özellik sunar

Aynı anda birden fazla çağrıyı desteklemenin yanı sıra, VoIP kullanmaktan yararlanabileceğiniz birkaç özellik daha vardır. Bu özellikler belirli bir hizmetten diğerine değişebilir, ancak en yaygın özellikler şunları içerir:

  • Faks
  • Sesli mesaj
  • Arayan kimliği
  • Görüşme beklemede
  • Çağrı yönlendirme
  • Çağrı engelleme
  • Son numarayı tekrar arama

Ayrıca bazı servis sağlayıcıların sunduğu çağrı aktarma, geri arama, hızlı arama, SMS ve alan kodu seçimi gibi gelişmiş özellikler de vardır. Bu özelliklerin çoğu, eklenti maliyetlerini düşük tutmaya yardımcı olan VoIP aboneliklerine dahildir.